CZ EN DE

beseda

Pátek 26. 2. 2016 v 17 hodin
Příběhy z vodního světa – nahlédněte do tajů sladkovodních podvodních krajin + co vás zajímá o potápění – sportovním i technickém – ukázky výstroje, beseda

Silvestr 2015

30. 12. Silvestrovská oslava mezi rybami

27. 12. Vánoční hraní na Živé vodě 10 - 16 hodin

V den státního svátku, 28. října Vás zveme do areálu Živá voda Modrá na akci „Rybářovy žně“.

Kromě běžné prohlídky pro Vás budou připraveny různé atrakce tematicky vázané k podzimnímu výlovu rybníka, ukázky rybníkářské výstroje a různého „náčiní“ potřebného pro výlovy. Děti si mohou vyzkoušet hry a aktivity s tematikou rybolovu a výlovu.


Labužníci mohou využít ojedinělou příležitost k nákupu originálních specialit z  jihočeského kapra. Po loňském velkém úspěchu přijede pan Zelenka s kapřími dobrotami. Své recepty připravuje ve spolupráci s Fakultou rybářství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hitem posledních let se stal tzv. omega – 3 kapr, jehož výživové hodnoty se mohou srovnávat s těmi nejkvalitnějšími produkty z ryb (více na www.rybyprozdravi.cz ).

Vstupné na akci je standardní dle ceníku, otevřeno je od 9 do 17 hodin (poslední vstup doporučujeme do 16:30).

Nejde o skutečný výlov. Chceme vám zprostředkovat to nejlepší z výlovu rybníka – dobroty, zábavu a příjemně strávený podzimní den v krajině u vody. Naše ryby budou přitom spokojeně plavat v expozičním jezeře, kde je můžete obdivovat v plné kráse. Těšíme se na Vás na Živé vodě!

 

V pátek 8. Května vás zveme na Živou vodu na

OTVÍRÁNÍ PLAVECKÉ SEZONY S VYZOU VELKOU

Představíme vám pětimetrovou maketu vyzy – v životní velikosti jedinců, kteří ještě nedávno brázdili naše řeky. Ta bude již natrvalo vévodit naší expoziční místnosti.
Čekají vás hry s vodou a různé drobné úkoly pro zábavu. Jaro je časem tření většiny druhů ryb. Seznámíte se s nároky jednotlivých druhů a jejich rozmnožovací strategií. Těšíme se na vaši návštěvu v době od 9 do 17 hodin.

Potapěč

V pátek 13.března se na Živé vodě dozvíte:

Co se děje v zimě a předjaří pod vodou

Některé rybí druhy jsou aktivní po celý rok. Jiné se pomalu probírají ze zimní strnulosti. Náš potápěč je trošku popožene. Potápěčské vystoupení můžete sledovat v dopoledních i odpoledních hodinách. Čeká Vás tradičně pohled pod hladinu z prosklenného tunelu. Naším areálem Vás pomyslně provází malá rybka – slunečnice pestrá. Pro děti jsou připraveny drobné úkoly. K předjaří patří také vůně bylin.....

Sobota 27. 12. 2014 Štěpán na ledě i pod ledem, 10 – 16 hodin

Prohlídky naší sladkovodní a botanické expozice ozvláštněné vánoční atmosférou. Zajímavosti o kaprech, kapří „chlapíci“ k vidění v expozičním jezeře, vystoupení pana potápěče, drobné tvoření pro děti, podvodní losování o volné vstupy do našeho areálu a hlavně ryby spící i bdící.


Úterý 30. 12. 2014 Silvestrovská oslava mezi rybami, 10-16 hodin

Prohlídka sladkovodní a botanické expozice okořeněná sváteční atmosférou. Vůně bylinek z naší „babiččiny zahrádky“, losování o drobné ceny několikrát denně, zajímavosti o kaprovi, kapří „chlapíci“ k vidění v expozičním jezeře, výtvarné tvoření pro děti a další drobná překvapení.

 

Rybářovy žně

Kdy: 28. 10. 2014, 9 – 17 hodin
Kde: Areál Živá voda Modrá

Kromě běžné prohlídky pro Vás budou připraveny různé atrakce tematicky vázané k podzimnímu výlovu rybníka, ukázky rybníkářské výstroje i netradiční silácké disciplíny jako je zvedání čeřene.

Pro labužníky chystáme ochutnávku a možnost nákupu originálních specialit z  jihočeského kapra. (ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích – více na www.rybyprozdravi.cz ).

Vstupné na akci je standardní dle ceníku, otevřeno je od 9 do 17 hodin (poslední vstup doporučujeme do 16:30).

Nejde o skutečný výlov. Chceme vám zprostředkovat to nejlepší z výlovu rybníka – dobroty, zábavu a příjemně strávený podzimní den v krajině u vody. Naše ryby budou přitom spokojeně plavat v expozičním jezeře, kde je můžete obdivovat v plné kráse. Těšíme se na Vás na Živé vodě!

17. – 19. 9. 2014
Život ve vodě i kolem vody - týden pro školy

Kromě běžné komentované prohlídky našeho areálu jsme se zaměřili na sezonní proměny krajiny a života ve vodě. Větší pozornost jsme věnovali i botanické části. Poznávali jsme různé dřeviny, jejichž plody se na podzim sbírají a také léčivé rostliny a produkty z nich.

V pátek 27. 6. od 20:30 hodin Dobrodružství oceánů - beseda a promítání se Stevem Lichtagem.

Ojedinělá příležitost setkání s legendárním potápěčem a filmařem Stevem Lichtagem, jehož filmy získaly mnohá ocenění po celém světě! Vstupné dle běžného ceníku.

 

Velikonoční pondělí na Živé vodě – K vodníkovi pro pentličku

Náš areál je pro Vás otevřen i na Velikonoční pondělí 24. 4. 2014, a to od 10 do 16 hodin.
Ryby jsou aktivní, želvy bahenní se zvolna probírají ze zimního spánku a ve venkovním botanickém areálu prorůstají jarní rostliny a raší stromy.
Právě venku jsme pro Vás na tento den připravili malou stezku, během níž můžete sbírat velikonoční pentličky.
Dalším bonusem k běžné prohlídce je ukázka tzv. „okusovacích“ ryb garra ruffa.
Ve vstupní místnosti Vás vítá opět nový ryba měsíce.
Doplňkové aktivity hlavní místnosti jsou samozřejmě také zaměřeny na velikonoční tematiku, můžete si i něco drobného vyrobit.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

31.ledna 2014  „Za výzo k Vyzám“ Pro děti do 15 let vstup zdarma.  Aktuální téma: Ryba měsíce – pstruh a čeleď lososovití.

Živá voda v čase adventním a vánočním
Program v areálu Živá Voda je  od 8.prosince tematicky věnován kapru obecnému. Můžete se projít  kapří stezkou. Během ní  nahlédnete například do kapřího jídelníčku, zjistíte, jak určit věk ryb,  dozvíte se něco víc o čeledi kaprovitých i jejich chovu.


26. prosince 10-16 hodin. Štěpánské hrátky na Živé vodě


Možná připlave i Štěpán!

Také pro období vánočních prázdnin jsme připravili různé akce jako bonus k běžným prohlídkám. Můžete u nás strávit Vánoce jako v bavlnce, tedy spíš ve vlnce. Jako jsou vlny na vodě, tak Vás bude vlna provázet naším areálem. Projdete stezkou za modrým klubíčkem za hledáním perel, můžete zkusit tkaní na rámu, vyrábět andílky z vlny a nebude chybět pouštění lodiček se včelím voskem či  pranostiky a říkadla spojené s časem vánočním.  Můžete se těšit i na drobná překvapení. Po celý prosinec je aranžována také kapří stezka.

11:30 – 12:00 vystoupení pana potápěče s překvapením

14:00 – 14:30 vystoupení pana potápěče


29. prosince 10-16 hodin: Silvestrovská oslava mezi rybami
Společné zakončení roku 2013. Stále můžete projít kapří stezkou a vyzkoušet si různé tvořivé aktivity. Vždy v celou hodinu proběhne losování zakoupených vstupenek o balíčky cen.

14:00 – 14:30 vystoupení pana potápěče


Od 30. 12. do 2.1. bude areál pro veřejnost uzavřen.
Těšíme se na Vás od pátku 3. ledna 2014!

8.-9.6  2013 V rámci akce „Týká se to také Tebe“

Prezentace potápěčské výstroje a technik, včetně praktické ukázky potápění v intervalech: (pouze 8. června 2013)

„Garra Rufa“ Prezentace „Kangalské rybky čističky „a jejího významu v alternativních metodách pěče o tělo, kosmetice a ichtyoterapii.

Ukázka rybolovných technik.

Čtenářský koutek o ekologii, významu vody v krajině, technologiích čistění odpadních vod.. aj.

více na http://www.tsttt.cz/

 

28.3.2013 „ZELENÝ ČTVRTEK“

29.3.2013 „VELKÝ PÁTEK“

31.3.2013 „VELIKONOĆNÍ NEDĚLE

27.dubna 2013   V rámci akce „KRAJEM VÍNA – Na kole vinohrady Uherskohradištska“

Ukázka praktického potápění a „hry s rybami“, včetně slavnostního uložení vín f. Zlomek a Vávra do „podvodního archivu“. Vybraná vína budou po ročním uložení v šestimetrové hloubce našeho expozičního jezera slavnostně vyloveny a draženy.

 

7. března 2014 „Příběhy z vodního světa“

 
  • přednáška o praktickém  potápění a netradičních zážitcích z podvodního prostředí v 11:00 a 13:30
  • ukázky potápěčského vybavení
  • vystoupení pana potápěče u tunelu v 11:30 a 14:30
  • kreativní hry pro děti

 

Napsali o naší akci:

http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/v-modre-je-k-videni-impozantni-velikonocni-akce-pod-vodni-hladinou-20130330.html

http://slovacky.denik.cz/tema/sladkovodni-a-botanicka-expozice-ziva-voda-v-modre.html

logo EU

„Společně bez hranic“

Program přeshraniční spolupráce
Slovenská republika – Česká republika
2007 – 2013

Název projektu

ŽIVÁ ŠKOLA – ŽIVÁ VODA

Tento projekt je spolufinancován Evropskou uníí ve výši 85% z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 5% ze státního rozpočtu ČR.

 

Design: Robert Číhal, Webadmin: PCHweb.cz   © 2016 Živá voda Modrá
Mobilní průvodce